Пам'ять, скорбота, єднання

Надрукувати

Пам’ять – дуже сильна штука. Пам’ять – це наша правда. Забудемо – і правда зникне…

     Вже ніхто не заперечує, що Голодомор 1932-33 років в Україні мав місце і це був ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. Україна долає етап болісного визнання та емоційного пригадування і переходить до свідомого осмислення тих подій.

     Вшанування жертв Голодомору – геноциду українського народу – вшановують щороку в четверту суботу листопада. На факультеті початкової освіти було проведено лекцію-реквієм «ГОЛОДОМОР 1932- 1933. ПОСТГЕНОЦИДНИЙ СИНДРОМ» доцентом кафедри історії України Ольгою Володимирівною Скус.

F1

     У своєму вступному слові Ольга Скус зазначила: «Голод, що забрав життя мільйонів українців на початку 30-х, був третім з чотирьох кроків руйнування української нації радянською владою. Перший удар було завдано по національній інтелігенції («мозку» нації), другий – по церкві («душі»), третій – по незалежному селянству, а четвертий полягав у фрагментації нації. Голодомор - це злочин проти людяності. На жаль, світ знав про Голодомор, але, як і зараз, був просто стривожений…»

     Запалюванням свічок – традиційний спосіб вираження поваги і вшанування, студенти та присутні викладачі факультету Тетяна Грітченко, Наталя Котик, Юлія Чучаліна вшанували хвилиною мовчання жертв Голодомору 1932 – 1933 рр.

F2

     Студенти ФПО І курсу Ірина Кравець та Ярослава Мошняга зачитали спогади ЛЮДЕЙ  ПРАВДИ про жахи тих днів, щоб світ знав. Це спогади тих, хто не боявся говорити і писати про Голодомор навіть у часи, коли це могло коштувати життя. Родини закатованих голодом – ті, хто вижив, – до кінця свого життя боялись голоду, і цей страх передали наступним поколінням. Можна говорити про те, що страх померти голодною смертю призвів до того, що в Україні досі чимало тих, хто у дилемі «хліб чи свобода» обере хліб.

F3

     Після Голодомору стародавнє прислів’я «моя хата з краю» тотожна байдужості українців – мовляв, нехай десь воюють, десь борються за людські права – зате у мене все спокійно, і я маю, що їсти, вважають деякі люди. Це і є ПОСТГЕНОЦИДНИЙ СИНДРОМ.

     На завершення було запропоновано ПЕРЕГЛЯД ФІЛЬМУ «ГОЛОДОМОР 1932- 1933. ПОСТГЕНОЦИДНИЙ СИНДРОМ» та сучасні проморолики із закликом «Нація, яка єдналася в хвилини вшанування померлих із голоду в минулому об’єдналася, аби захистити своє майбутнє і створила потужну армію. Скорбота за вбитими предками дає нам сили захищати себе і нащадків…»

F4

F5