Впровадження Стандарту вищої освіти першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності 013 «Початкова освіта» в практичну діяльність ЗВО України

20 квітня 2021 року професорсько-викладацький склад факультету початкової освіти взяв участь у вебінарі «Впровадження Стандарту вищої освіти зі спеціальності 013 «Початкова освіта» в практичну діяльність ЗВО України».

Вебінар організовано з метою обговорення напрямів впровадження Державного стандарту першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності 013 «Початкова освіта» в освітній процес ЗВО України.

Модератором зустрічі стала доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фахових методик і технологій початкової освіти ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Луцан Надія Іванівна.

Співорганізаторами онлайн зустрічі виступили ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» спільно із Національним педагогічним університетом імені М.П. Драгоманова, ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка.

Шапошнікова Ірина Миколаївна, кандидат педагогічних наук, професор кафедри педагогіки і методики початкового навчання Національного педагогічного університету імені М. П.  Драгоманова представила доповідь на тему «Реалізація Галузевого стандарту 013 «Початкова освіта» в практиці підготовки освітньо-професійних програм бакалаврського рівня».

Хижняк Інна Анатоліївна, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету початкової, технологічної та професійної освіти Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет» запропонувала увазі присутніх виступ на тему «Кореляція компетентностей та програмних результатів навчання у стандартах вищої освіти зі спеціальності 013 «Початкова освіта»».

Міненок Антоніна Олексіївна, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри дошкільної та початкової освіти Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка презентувала виступ на тему «Інструкція та рекомендації МОН з оновлення Стандартів вищої освіти».

У виступі Федірчик Тетяни Дмитрівни, доктора педагогічних наук, професора, декана факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича детально розглянуто питання формування освітньо-професійних програм підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності 013 «Початкова освіта» на основі стандарту вищої освіти.

Проблему реалізації вимог Стандарту вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта» до формування комунікативної компетентності в змісті освітніх компонент підняла у своєму виступі Бірюк Людмила Яківна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки і психології початкової освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

Учасники вебінару взяли активну участь в обговоренні питань впровадження Державного стандарту першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності 013 «Початкова освіта» в освітній процес ЗВО України.